De pagina wordt geladen...
De onderhandelingen over een nieuwe cao voor het Motorvoertuigbedrijf en Tweewielerbedrijf (MvT) zitten vast. Er zijn geen formele onderhandelingsrondes gepland. Vakbonden voeren acties. BOVAG heeft een ruime inflatiecompensatie geboden, maar dat is door vakbonden afgewezen, zij eisen 6 à 7 procent loonsverhoging. De flyer op deze pagina kan helpen om het eerlijke verhaal te vertellen aan jouw medewerkers.
Wat houdt het bod van BOVAG precies in? In elk geval géén verslechteringen, zoals vakbonden hier en daar beweren. Dat is pertinent onjuist! BOVAG is bereid om de gemiddelde inflatie van 2024, die is vastgesteld op 3,3 procent, meer dan te compenseren. Zodat medewerkers er dit jaar en volgend jaar sowieso niet op achteruit gaan, ondanks prijsstijgingen. BOVAG wil verder dat de regeling voor zware beroepen om eerder te kunnen stoppen met werken (RVU-regeling) ook na dit jaar voortgezet wordt. En gebruikmaken van de inzetbaarheidsuren moet ook in een nieuwe cao gewoon mogelijk zijn. Daarnaast wil BOVAG samen met vakbonden kijken naar mogelijkheden om medewerkers die mantelzorgtaken verrichten te ondersteunen. Kortom: BOVAG wil goede afspraken maken – en dat gaat over meer dan alleen loon - want goede arbeidsvoorwaarden zijn voor iedereen in de sector van groot belang.
Hoe regeren vakbonden daar op? Ronduit stug. Ze hebben zich ingegraven en zijn weinig constructief. Het lijkt er niet op dat ze uit zijn op een oplossing, maar het conflict juist omarmen. We horen steeds vaker dat deze houding ook bij de medewerkers tot ergernis leidt, want ook zij zien liever een vakbond met oog op de bal en focus op een nieuwe cao in plaats van op een 48-uursstaking. De opkomst bij de acties is dan ook mager. Steeds enkele tientallen tot hooguit een paar honderd mensen. Op een bestand van ruim 85.000 medewerkers in de branche.
Dat laat onverlet dat waar gaten in de werkplaats vallen of werkplaatsen tijdelijk dicht moesten door de acties, dat natuurlijk erg vervelend is voor collega’s die wel willen werken (en de gaten moeten dichtlopen), voor de ondernemer en voor diens klanten. BOVAG betreurt de stakingen en ziet liever dat de cao-partijen met elkaar in gesprek gaan (en blijven!) aan de onderhandelingstafel. Daarom bekijkt BOVAG steeds welke mogelijkheden er zijn om de formele gesprekken weer te kunnen hervatten. Er is nog steeds contact met vakbonden, maar zoals gezegd verlopen deze gesprekken stug. En dat betreuren we, want BOVAG wil graag zo snel mogelijk duidelijkheid voor zowel werkgevers als werknemers.
Download via de onderstaande knop een geüpdatete flyer die je kunt gebruiken om medewerkers het eerlijke verhaal over de cao-gesprekken te vertellen.