De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Brede steun in Tweede Kamer voor oproep CDA en VVD om de problemen met de pseudo-eindheffing op te lossen
0%
Terug

Brede steun in Tweede Kamer voor oproep CDA en VVD om de problemen met de pseudo-eindheffing op te lossen

Laatste update 01 april 2026Leestijd: 1 min
belasting

De Tweede Kamer heeft op dinsdag 31 maart met een ruime meerderheid voor de motie van CDA en VVD gestemd om te gaan werken aan oplossingsrichtingen voor de onwenselijke effecten van de pseudo-eindheffing. Het kabinet is verzocht om de Tweede Kamer hier uiterlijk 1 juni over te rapporteren.

In de motie wordt expliciet aandacht besteed aan de problemen met vervangend vervoer, de onhaalbare elektrificatie bij schadeherstel- en autoverhuurbedrijven, de administratieve lasten bij rijscholen en de wens om daarover met de sector in overleg te treden.

BOVAG is blij met de brede steun voor de motie, omdat veel BOVAG-leden hard geraakt worden door de manier waarop de pseudo-eindheffing dreigt uit te pakken in de praktijk. BOVAG stuurde recent gezamenlijk met twintig (werkgevers)organisaties een brandbrief naar de Tweede Kamer over de grote uitvoeringsproblemen die gepaard gaan met de pseudo-eindheffing. Onze oproep: de pseudo-eindheffing moet simpeler en werkbaarder.

BOVAG zal op korte termijn het gesprek zoeken met het ministerie van Financiën en de Belastingdienst om gezamenlijk te gaan werken aan de door de Tweede Kamer verzochte oplossingsrichtingen.

Lees ook:

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.