De pagina wordt geladen...
Hoewel achter de schermen hard wordt gewerkt aan het om tafel krijgen van de vakbonden, is nog niet bekend wanneer de formele onderhandelingen voor de nieuwe cao Metaal en Techniek (carrosserie) verder zullen gaan. Omdat de vorige cao op 31 maart 2024 afliep, zitten de bedrijven in deze sectoren nu in een cao-loze periode.
De cao-loze periode geldt voor alle BOVAG-leden die onder de cao carrosseriebedrijven vallen, waaronder schadeherstelbedrijven, poetsbedrijven, ruitschadeherstelbedrijven en dutch car restorers. In deze periode gelden de ‘oude’ cao-regels voor medewerkers die voor 31 maart 2024 in dienst waren. Voor nieuwe medewerkers geldt deze ‘nawerking’ niet. Totdat er een nieuwe cao is aangemeld, is op deze groep medewerkers geen cao van toepassing. BOVAG adviseert om de verlopen cao ook toe te passen op nieuwe medewerkers. Wanneer de nieuwe cao van kracht wordt, zal deze namelijk met terugwerkende kracht ingaan vanaf 1 april 2024. En als je dan met nieuwe medewerkers wat anders hebt afgesproken, heb je veel extra administratieve rompslomp. Lees hier meer regels voor de cao-loze periode.
De vakbonden roepen medewerkers regelmatig op om aan acties in de vorm van stakingen deel te nemen. BOVAG heeft informatie verzameld over wat je kunt doen wanneer je met een staking te maken krijgt. Lees de tips en luister de podcast.
Op dit moment is nog niet te voorspellen wanneer de onderhandelingen voor een nieuwe cao weer verder zullen gaan. Uiteraard houden we je op de hoogte wanneer hier verandering in komt.
Mijn BOVAG - Ultieme poging werkgevers: eindbod voor cao's Metaal en Techniek