De pagina wordt geladen...
In de Prinsjesdagstukken ziet BOVAG dat er werk wordt gemaakt van de aanpak regeldruk, toegankelijke financiering voor ondernemers, en de instandhouding van de huidige mkb-winstvrijstelling en de vennootschapsbelasting. Tegelijkertijd ziet BOVAG een zwaardere lastendruk in box 3 en een einde aan het uitstel van verhoging energiebelasting op gas. BOVAG vraagt opnieuw aandacht voor een evenwichtiger lastendruk en een meerjarig stabiel beleid.
Het heffingsvrije vermogen is naar beneden bijgesteld en het forfait voor ‘overige bezittingen’ is naar boven bijgesteld. Dit betekent hogere belastingen voor ondernemers die juist aan het opbouwen van vermogen hebben gewerkt. Deze fiscale maatregelen dwingen ondernemers scherper te sturen op kosten, fiscaliteit en investeringen; de speelruimte voor groei en innovatie wordt kleiner.
Lichtpuntjes zijn er ook, zoals het intact laten van de vennootschapsbelastingschijven en het niet verder morrelen aan de mkb-winstvrijstelling. De mkb-winstvrijstelling draagt bij aan het stimuleren van bedrijvigheid en productiviteit, immers een lagere marginale druk betekent dat ondernemers over een extra verdiende euro minder belasting hoeven af te dragen.
BOVAG is blij dat dit kabinet regeldruk wil aanpakken en waardeert het initiatief van het ministerie om er nu echt werk van te maken. Dit is hard nodig om de kosten te verlagen en de concurrentiekracht van onze leden te behouden.
KPMG voerde onlangs - op verzoek van BOVAG en in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken - nog een onderzoek uit naar regeldruk in de autobranche. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat BOVAG-leden kampen met forse regeldruk.
Op 6 oktober aanstaande vindt afstemming plaats hierover tussen BOVAG en het Ministerie van Economische Zaken.