De pagina wordt geladen...

Personenauto’s en lichte bedrijfswagens in de restantvoorraad, die een aflopende typegoedkeuring hebben vanwege WLTP, kunnen vanaf 1 maart 2020 niet meer op naam worden gesteld. Deze datum geldt voor zowel complete als voltooide voertuigen.
In augustus vorig jaar gaf de minister akkoord voor zes maanden
voor restantvoorraadregelingen die afliepen op 1 september 2020. Aanleiding voor deze verlenging waren de negatieve gevolgen van de coronacrisis op de verkoop van nieuwe voertuigen. Daardoor was het voor sommige merken moeilijk om de restantvoorraad tijdig te verkopen.
Op 1 maart 2021 eindigt de verlenging van een halfjaar definitief en kunnen deze personenauto’s en lichte bedrijfsvoertuigen niet meer worden ingeschreven. Deze datum loopt gelijk met de aflopende restantvoorraadregeling voor voltooide voertuigen.
De situatie ziet er uit als volgt: typegoedkeuringen werden ongeldig op 31 augustus 2019 (WLTP). Daarna gaat de restantvoorraad lopen: