De pagina wordt geladen...
BOVAG heeft het signaal ontvangen dat een cruciaal onderdeel van de BOVAG-laadklepkeuring, namelijk het beproeven (met last), regelmatig onjuist wordt uitgevoerd of zelfs helemaal wordt overgeslagen. Het grondig beproeven van laadkleppen is echter essentieel voor een veilige werking. Het beproeven moet plaatsvinden met de juiste testgewichten, zoals voorgeschreven door de fabrikant van de laadklep.
Aboma gaat tijdens de keuringsbegeleidingen nu extra nadruk leggen op het juist en veilig gebruik van de testgewichten. Aboma controleert strenger op naleving van de procedures en werkt aan een beter inzicht in de gebruikte testgewichten. Van alle gangbare fabrikanten heeft Aboma de testvoorschriften in het bezit die gevolgd dienen te worden. Ook staat er in de uitleg in de digitale AMTeK-rapportage (hoofdstuk 0800, zie ook de screenshot hieronder) een uitgebreide uitleg over deze materie.
Het onderdeel ‘beproeven’ wordt voorlopig als verplicht veld in het keuringsproces opgenomen. Dit betekent dat dit onderdeel niet kan worden overgeslagen, waardoor de kwaliteit van de keuringen beter wordt gewaarborgd. Deze maatregelen gaan bijdragen aan een hogere veiligheid en betrouwbaarheid van de uitvoering van een laadklepkeuring onder het BOVAG Laadklepkeurmerk.
Nagenoeg alle BOVAG-truckdealers in Nederland maken gebruik van het BOVAG Laadklepkeurmerk, een kwaliteitswaarborg die in samenwerking met Aboma is opgezet. Werken met dit keurmerk vereist dat er jaarlijks of tweejaarlijks een keuringsbegeleiding plaatsvindt samen met Aboma.