Veel gestelde vragen Generatiepact

Laatste update 15 juli 2019 Leestijd: 1 min

In de nieuwe cao MvT is een afspraak gemaakt over het Generatiepact. Nu de cao is aangemeld, is deelname aan het Generatiepact mogelijk. Hieronder treft u de meest gestelde vragen aan over de regeling.

Staat uw vraag er niet tussen? Neem dan contact op met BOVAG Ledenadvies via 030 – 65 95 300 of kijk op mvtcao.nl/generatiepact.

Wat is het Generatiepact?
Wanneer gaat de regeling in?
Vanaf welke leeftijd is het mogelijk om deel te nemen aan het Generatiepact?
Welke verschillende varianten zijn er?
Hoe werkt de deelname aan het Generatiepact als de medewerker in deeltijd werkt?
Op welke manier worden de vakantiedagen en ADV in tijd berekend na deelname aan het Generatiepact?
Bouwt een medewerker die deelneemt aan het Generatiepact ook inzetbaarheidsuren op (extra verlof op basis van artikel 72 cao)?
Op welke manier wordt het vakantiegeld berekend na deelname aan het Generatiepact?
Hoe werkt het Generatiepact met regelingen waar tijd in geld wordt omgezet, zoals bij de uitbetaling van overuren?
Over welk bedrag wordt de cao-verhoging berekend?
Mag de medewerker bij deelname aan het Generatiepact maximaal het aantal uren werken dat is afgesproken? Of is het ook mogelijk om de medewerker een aantal maanden extra in te zetten?
Hoe hoog is het salaris dat doorbetaald moet worden als de medewerker ziek wordt?
Is een werkgever verplicht om mee te werken als een werknemer gebruik wil maken van het Generatiepact?
Hoe lang kan er deelgenomen worden aan het Generatiepact?
Hoe komt de werkgever in aanmerking voor subsidie?
Moet er een nieuwe arbeidsovereenkomst worden afgesloten bij gebruikmaking van het Generatiepact?
Moet de deelname worden doorgegeven aan het pensioenfonds (PMT)?

Deze artikelen zijn ook interessant

Wij maken op deze website gebruik van cookies. Meer informatie is beschikbaar in onze Privacy- en cookieverklaring