De pagina wordt geladen...
BOVAG-leden kunnen onder verschillende cao’s vallen. Daarover lees je op deze pagina meer informatie. Onterecht wordt nog wel eens gedacht dat de cao die van toepassing is afhankelijk is van het lidmaatschap van een bepaalde brancheorganisatie. Dit is echter niet het geval. Bepalend zijn namelijk de werkzaamheden die in het bedrijf verricht worden en de werkingssfeer van een cao waarin die werkzaamheden staan beschreven.
Elke cao heeft een werkingssfeerbepaling. Daarin staat omschreven op welk soort werkzaamheden en welke medewerkers de cao van toepassing is. Dit is voor de drie cao’s die BOVAG sluit kort samengevat als volgt:
Om te bepalen onder welke cao een bedrijf valt, wordt er dus niet gekeken naar het lidmaatschap van een bepaalde brancheorganisatie. De werkzaamheden die binnen een bedrijf worden uitgevoerd, bepalen onder welke cao dit bedrijf valt. Zowel de cao MvT, de cao Tank en Was als de cao Carrosserie zijn algemeen verbindend verklaarde cao’s. Dit houdt in dat deze cao’s automatisch gelden voor alle bedrijven die onder de werkingssfeerbepaling van de cao vallen, ook als zij geen lid zijn van een brancheorganisatie die de cao heeft afgesloten.
Totdat een eventuele nieuwe cao is aangemeld bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, blijft de huidige cao gelden voor medewerkers die vóór de datum waarop de cao afloopt in dienst zijn getreden. Dit heet ‘nawerking’. De afspraken uit de cao zijn namelijk onderdeel geworden van de arbeidsovereenkomst die je als werkgever met de medewerker hebt afgesloten. Voor nieuw personeel geldt die nawerking niet. Totdat er een nieuwe cao is aangemeld, is op deze groep medewerkers geen cao van toepassing.
Wanneer er tijdelijk geen cao van toepassing is, kan je geen gebruikmaken van de in de cao afgesproken afwijkingen van de wet. Een voorbeeld hiervan is de proeftijd. Na afloop van de cao kun je alleen een proeftijd volgens de wettelijke regeling aangaan wanneer er nog geen nieuwe cao is aangemeld. Dit betekent een proeftijd van maximaal één maand bij een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd van langer dan zes maanden, maar korter dan twee jaar.
Weet je niet zeker onder welke cao jouw bedrijf en jouw medewerkers vallen? Dan is de snelste manier om daarachter te komen door te kijken aan welk sociaal fonds je jouw premies afdraagt. Dat geeft namelijk een indicatie welke cao van toepassing is. Aan welk sociaal fonds je afdraagt zie je staan op de factuur die je ieder kwartaal van CoMetec ontvangt. Het kan bijvoorbeeld gaan om SFMVT, SFTW of SFOOC.
Heb je daar vragen over of wil je meer informatie over de werkingssfeer? Neem dan contact op met CoMetec via 0800-5104 (keuze 5) of via www.wsf@cometec.nl.
Meer informatie over de facturen van CoMetec vind je hier. Een specificatie van de factuur kan je ook vinden op het inlogportaal Mijn CoMetec.
Vragen over de factuur kan je ook rechtstreeks aan CoMetec stellen via 0800-5104 (keuze 3) of via werkgever@cometec.nl.
Kom je er niet helemaal uit of heb je andere vragen over de cao? Neem dan contact op met BOVAG Ledenadvies, zij helpen je graag verder! BOVAG Ledenadvies is bereikbaar via (030) 659 53 00 of via ledenadvies@bovag.nl.