De pagina wordt geladen...
De energiemarkt verandert snel. Prijzen schommelen, regels worden strenger en de druk om te verduurzamen neemt toe. Daarom biedt BOVAG Energie samen met Hezelaer Energy een dynamisch energiecontract voor de inkoop van elektriciteit en gas. Hiermee kan een mobiliteitsbedrijf jaarlijks honderden tot zelfs duizenden euro’s besparen. We vroegen drie overstappers naar hun motivatie.

Maas-De Koning heeft dertien vestigingen, waaronder drie wasstraten en twee autoschadeherstelbedrijven. Gijs Eerland is Manager Kwaliteit, Projecten, Tankstation & Carwash bij dit bedrijf.
“Ons bedrijf is in 2023 uit een fusie van twee autobedrijven ontstaan. Het toeval daarbij was dat we dezelfde energieleverancier hadden”, zegt Gijs Eerland. Hij legt uit dat op hetzelfde tijdstip het energiecontract voor alle vestigingen afliep. “We zijn gaan oriënteren op een nieuw contract, waarbij we vooral keken naar de bijkomende mogelijkheden. Daarmee bedoel ik dat we op zoek zijn gegaan naar een partner die meer doet dan energie leveren. Zij moeten meerwaarde kunnen leveren met adviezen voor energiebesparing, energietoepassingen en hoe we zelf energie kunnen opwekken.”
Bij hun zoektocht naar een andere energieleverancier kwam hij terecht bij BOVAG Energie en Hezelaer Energy. “Hezelaer bood meerdere vormen aan om stroom in te kopen bij een nieuw contract. Daarbij kwam later vanuit Pon de verplichting om groene stroom in te gaan kopen, waarop zij konden inspelen. En naast de stroom kopen we ook advies bij ze in.” Juist dat advies speelde een belangrijke rol bij de keuze voor een andere energieleverancier. Gijs: “Hezelaer toont meerwaarde door na hun adviezen ook initiatieven op te pakken. Daarvoor hebben we periodiek overleg. Op die manier kunnen we samen ergens naartoe werken.”
Voor hun overstap had Maas-De Koning geen dynamisch energiecontract. Eerland volgt inmiddels de energiemarkt en bijbehorende prijzen met meer interesse. “We willen niet verrast worden. Energie gaat om veel geld, het vormt de grootste kostenpost naast huisvesting. Vandaar mijn advies aan BOVAG-collega’s: kijk samen, vanuit meerdere invalshoeken, een paar keer naar dezelfde deal.”
Het Friese familiebedrijf Elzinga is een veelzijdig schadeherstelbedrijf. Het stapte in 2024 over van energieleverancier. Commercieel directeur Sieb Elzinga: “Samenwerken op collectieve inkoopbasis biedt kansen.”

“Bij Elzinga is energie al langer een vast gespreksonderwerp. “We hebben een grootverbruikaansluiting, jaarlijks nemen we zo’n 900.000 kWh stroom en 195.000 m³ gas af”, vertelt Sieb Elzinga. “Daarom kijken we continu hoe we slimmer en toekomstbestendiger kunnen werken.” Het bedrijf wekt zelf stroom op met zonnepanelen en kiest bewust voor een dynamisch energiecontract. Dat doen ze vooral om prijsredenen. Tegelijk is het bedrijf intern ook bezig met de energietransitie. Apparatuur is al deels van gas naar infrarood omgebouwd. “Maar het moet wel passen bij wat financieel haalbaar is.”
Vanuit zijn rol als bestuurslid van BOVAG Schadeherstelbedrijven kijkt Sieb Elzinga breder dan de eigen organisatie. “Je zoekt constant naar manieren om processen te verbeteren en kosten te verlagen.” Zo kwam hij uit bij het collectieve aanbod van BOVAG Energie en Hezelaer Energy. “Het eerste gesprek voelde goed. Ze hebben alles grondig doorgelicht en heel open met ons besproken. Dat werkt prettig. Je merkt dat er veel kennis zit.” De uiteindelijke besparing was niet spectaculair, maar wel doorslaggevend. Volgens Sieb Elzinga was Hezelaer interessanter dan hun oude contract. “Dan is de keuze snel gemaakt.” Het viel hem op dat er nog kansen liggen om samen te werken op collectieve inkoopbasis. “We hadden hier weinig ervaring mee. Misschien mag daar best vaker over gecommuniceerd worden.”
Na de overstap werd Elzinga ontzorgd en kijkt het bedrijf alweer vooruit. “We onderzoeken nu samen de mogelijkheden voor batterijopslag. Dat soort stappen zet je makkelijker met een partner die meedenkt.” Over het dynamische contract blijft Elzinga realistisch. “Het blijft een gok. Maar eentje die voor ons nu goed uitpakt.”

Carwash Kampen is een modern autowascentrum met een vijftig meter lange volautomatische wasstraat en ruime doe-het-zelf-boxen. “Duurzaamheid is voor mij altijd belangrijk geweest”, zegt eigenaar Johan de Haan.
“Al vanaf de start van ons bedrijf gebruiken we groene stroom. En voor het wassen maken we geen gebruik van drinkwater, maar van waterrecycling. Ook heb ik naar zonnepanelen gekeken, maar daarbij kunnen we geen stroom terugleveren. We hebben hier namelijk te maken met netcongestie. Daarom moet de energieleverancier ervoor zorgen dat ze stroom op een groene manier opwekken en aanbieden.”
Als BOVAG-lid werd hij gebeld door energiemaatschappij Hezelaer met de vraag of ze mochten komen praten over het aanbod vanuit BOVAG Energie. “Dat was een leuk en positief gesprek, ze kwamen eerlijk en enthousiast over”, zegt Johan, die eraan toevoegt een hekel eraan te hebben wanneer een leverancier zijn klanten verschillend behandelt. “En in de energiemarkt zijn veel cowboys.” Bij Carwash Kampen hadden ze hiervoor ook al een dynamisch energiecontract. “Bij vaste energieprijzen betaal je meer, maar nu lopen we wel het risico dat de prijs snel kan veranderen”, zegt Johan. “En toch, als ik de jaren bij elkaar optel, dan is een dynamisch contract voordeliger.”
De overstap van energiemaatschappij verliep goed en vlot, vertelt hij. “Hezelaer heeft de overstap geregeld, ik had daar geen omkijken naar. Ook bij een latere vraag over energiebelasting kreeg ik een heldere uitleg van ze.” Heeft hij tot slot nog een advies voor collega’s? “Ga het gesprek aan, al is het maar om te vergelijken met je huidige energiecontract. Zo’n gesprek kost je niets. En specifiek voor BOVAG-collega’s: omdat dit aanbod mede door BOVAG wordt aangeboden, zou je er meer aandacht aan moeten besteden. Want hierbij geldt de wet van de grote getallen.”
BOVAG Energie helpt BOVAG-leden bij uitdagingen in de energietransitie. Het platform biedt informatie, advies, tools, producten en diensten. Heb je interesse in de collectieve energie-inkoop? Vraag dan vrijblijvend een offerte aan via bovagenergie.nl/energie-inkoop.
Dit artikel is verschenen in BOVAGkrant 1-2026. Tekst: Jeroen Rietvelt.