De pagina wordt geladen...
Een groter pand, een tweede vestiging, nieuwe medewerkers erbij; bij Dijkema’s Autoglas in Hoogezand is het druk. Al 25 jaar. “Het vak verandert, en de markt ook”, zegt Wilma Dijkema. “Anno 2018 kun je het niet meer alleen, je moet samenwerken met andere ondernemers.”
25 jaar geleden richtten Wim en ik dit bedrijf op. Sindsdien is het eigenlijk altijd druk geweest. Toen we begonnen streefden we naar twintig klussen per week. Al gauw waren het er twintig per dag. We zijn sinds het begin lokaal betrokken, sponsoren sportverenigingen en evenementen. Wat onze klanten ook waarderen is dat we flexibel zijn. Met name ondernemers, die willen blijven rijden. Als ze bellen, dan schuiven en regelen we wat, zodat ze zo snel mogelijk weer op weg kunnen. Dat vraagt wel wat van onze medewerkers. Soms moeten we ’s avonds door. We hadden lange tijd een vacature, het viel niet mee om iemand te vinden. Toen dat eindelijk was gelukt, dachten dat we meer lucht zouden krijgen. Maar de omzet groeide zover dat we meteen weer krap zitten. We werken daarnaast goed samen met schadebedrijven en autobedrijven in de buurt, die het vakwerk liever aan ons uitbesteden.
Fotografie: Marco Slot
“Het bedrijf werd tien jaar geleden te klein voor het pand waar we in zaten. Toen hebben we het huidige pand laten bouwen. Het is licht en transparant, je kunt zien dat we hier in glas doen. Het is mooi hoog, dus trucks en kraanwagens kunnen ook naar binnen. In die tijd hebben we onze doelgroep verbreed: niet meer alleen personenauto’s, maar ook vrachtwagens en bijzondere voertuigen. Van de crisis hebben we niet zoveel gemerkt. Transportklanten kwamen wat minder, maar andere sectoren gingen gewoon door. Veel van onze klanten zitten in de stad Groningen, dus het leek ons een goed idee om daar een servicepunt op te zetten. Uiteindelijk is dat een tweede vestiging geworden, die we afgelopen najaar geopend hebben.”
Fotografie: Marco Slot
“De afgelopen jaren is het vak behoorlijk veranderd. Nieuwe auto’s hebben sensoren en camera’s in de voorruit. We willen bij de tijd blijven en alles zelf doen; ‘nee’ verkopen we niet. We sturen onze medewerkers op trainingen. Soms krijg je een auto die net een maand op de markt is binnen. Dan moet je het toch in samenspraak met de dealer oplossen. Een groot deel van de ruitschades die wij repareren wordt veroorzaakt door steenslag. De krimp voor de autoschadebranche die werd voorspeld op het BOVAG Schadeseminar zie ik de komende jaren in de autoglas niet gebeuren. Ook autonome auto’s zijn gevoelig voor steenslag. Alleen als auto’s in de toekomst helemaal geen glas meer hebben, dan moeten wij iets nieuws bedenken.”
““De ondernemers binnen SZA zien allemaal een toekomst voor onafhankelijke bedrijven in autoglas” ”
Wilma Dijkema | eigenaar Dijkema’s Autoglas
“Leasemaatschappijen en verzekeraars zijn niet geneigd om zaken te doen met een zelfstandige ondernemer in het noorden. Zulke partijen willen een dekkend netwerk. Daarom zijn wij met negen andere autoglasbedrijven in het land in gesprek gegaan. We hebben elkaars bedrijven bezocht en gekeken of we zelf een netwerk konden opzetten. Dat is de stichting Samenwerkende Zelfstandige Autoglasspecialisten geworden, SZA. We hebben al 35 leden. Iedereen behoudt zijn onafhankelijkheid. We zijn een club voor ondernemers, geen franchiseformule. Een aantal partijen had meteen grote interesse, anderen kijken de kat nog uit de boom. De ondernemers binnen SZA zien allemaal een toekomst voor onafhankelijke bedrijven in autoglas. Maar in 2018 kun je dat niet alleen, dus ik geloof sterk in samenwerking.”