De pagina wordt geladen...
Noteer donderdag 27 november 2025 in je agenda, want dan vindt de allereerste BOVAG Ondernemersdag plaats in De Woonindustrie in Nieuwegein. Een gloednieuw event voor álle BOVAG-leden, met een stevig inhoudelijk programma. We gaan de diepte in aan de hand van drie thema’s die direct raken aan jouw dagelijkse praktijk.
We praten je bij over wat er allemaal in de maatschappij gebeurt, daarna kijken we wat deze ontwikkelingen voor jou als ondernemer betekenen. Laat je inspireren en doe waardevolle kennis op waar je echt wat mee kunt. Hiernaast vind je het programma, op de volgende pagina’s lees je meer over de inhoud van de drie verdiepingssessies.
Soms is het vanwege drukte op het bedrijf lastig om tijd vrij te maken. Daarom kun je aanhaken wanneer dat voor jou het beste uitkomt: bijvoorbeeld om 14.30 uur bij de eerste ronde verdiepingssessies, om 17.00 uur voor het plenaire programma en eet een hapje mee of volg om 18.30 uur de tweede verdiepingsronde. Kies dus vooral het tijdstip dat bij jouw planning past!
Locatie toekomstproof
Plenaire sessie: Zo ziet Nederland eruit in 2050
Hermen Jansen – 25 minuten
We zitten middenin een grote verbouwing van Nederland en dit is overal te merken: van een tekort aan ruimte op bedrijventerreinen, dichtslibbende steden en woningbouwprojecten. Wat betekent dat voor jouw bedrijfslocatie? In 25 minuten nemen we je mee in de belangrijkste ruimtelijke ontwikkelingen in Nederland en waar die jou als mobiliteitsondernemer kunnen raken. Daarna kies je een van de break-outsessies.
Break-outsessie: Bepaal je locatiestrategie in vier stappen
Hermen Jansen – 30 minuten
Zit je nog op een toekomstbestendige bedrijfslocatie? Komt er woningbouw op je af en zijn er daardoor zorgen over jouw milieucategorie? Is uitgekocht worden misschien een betere optie? Met de kennis van de algemene ruimtelijke ontwikkelingen helpen we je in vier duidelijke stappen bij het bepalen van jouw eigen locatiestrategie.
Break-outsessie: De kansen van mobiliteitshubs
Thomas Edens – 30 minuten
De komende jaren worden er 800 tot 1.200 hubs gebouwd: dit zijn locaties waar verschillende vervoersmiddelen samenkomen. Vaak zijn deze hubs inclusief parkeergelegenheden voor fiets en auto, maar denk ook aan pakketmuren, een koffiebar of fietsverhuur. Welke kansen zijn er? En waarom zijn mobiliteitsondernemers de ideale hubpartner?
Wil je weten:
Kom dan naar de BOVAG Ondernemersdag en bezoek de sessie Locatie toekomstproof.
Arbeidskracht: hoe houd je vakmensen vast?
Personeelstekorten en stijgende kosten drukken zwaar op ondernemers. De werkdruk loopt op, terwijl er elk jaar nog steeds veel gemotiveerde mensen instromen. Waarom lukt het dan toch niet goed om talent te behouden en te laten groeien in je bedrijf?
Kansen voor vakmensen - Paul van Liempt
Journalist en schrijver Paul van Liempt sprak voor zijn nieuwste boek ‘Blauwe Boorden Bonanza’ met arbeidsmarktdeskundigen, politici en onderwijsinstellingen. Zijn conclusie? AI zal misschien banen doen verdwijnen, maar vakmensen gaan gouden tijden tegemoet. Het beroepsonderwijs verdient daarom een flinke herwaardering.
De praktijk aan het woord - Maarten Bouwhuis
Dagvoorzitter Maarten Bouwhuis gaat in gesprek met een ROC-directeur, een leermeester én mobiliteitsondernemers. Wat heeft de instromende student nodig? Hoe kunnen onderwijs en bedrijfsleven beter samenwerken? En waar lopen mobiliteitsondernemers tegenaan bij het vasthouden van personeel? Dé sessie om inzichten op te doen over het behouden van vakmensen.
Wil je weten:
Kom dan naar de BOVAG Ondernemersdag en bezoek deze sessie.
Gebruikte EV’s: barrière of (gemiste) kans? door Rogier Kuin en Geert Brummelhuis
De verkoop van nieuwe EV’s groeit, vooral zakelijk. Gebruikte EV’s zijn lastiger: de particulier is moeilijker te overtuigen door allerlei twijfels, zoals over de staat van de accu, niet kunnen thuisladen of de hogere aanschafprijs. En dat terwijl het aanbod van goede, gebruikte EV’s alleen maar toeneemt. We duiken dieper in de markt: wat zijn de laatste ontwikkelingen? Wil de particulier echt niet? Wat kun je zelf doen, en wat zijn de succesfactoren bij collega-ondernemers?
Programma-onderdelen:
Wil je weten:
Kom dan naar de BOVAG Ondernemersdag en bezoek deze sessie.
Dit artikel is ook verschenen in BOVAGkrant 6-2025.