De pagina wordt geladen...
Dat van het één het ander kan komen, heeft Gerard Bultman wel ondervonden. Vijftien jaar geleden kocht de toenmalige veehouder een camper. Inmiddels is zijn bedrijf ‘De Leukste Camper’ al een paar keer uit zijn jasje gegroeid. En de reis is nog niet voorbij.
Vijftien jaar geleden was ik nog boer. Geld verdienen viel als veehouder niet mee. Op een dag zag ik dat op een veiling een camper werd aangeboden. Mijn vrouw zei niet direct ‘nee’, dus ik zette door. Het oude ding van de veiling werd het niet, er kwam een beter exemplaar. Die camper zijn we direct gaan verhuren. Dat liep zó goed, dat we al snel nog twee campers kochten en binnen een jaar hadden we er vijf. Na twee jaar stond de teller op vijftien stuks en in het vierde jaar hadden we opeens ruim vijftig campers voor de verhuur op de boerderij. In het vijfde jaar zijn we gestopt met het boerenbedrijf in ’t Harde en ging de focus volledig op de campers. Gaandeweg hebben we daarbij ook de verkoop opgepakt. Daarbij gaat het om gebruikte modellen met weinig kilometers, die we doorgaans in Duitsland en Frankrijk inkopen. In de coronaperiode gingen verhuur en verkoop als een dolle. Toen ontdekten veel mensen de camper als een ideale manier om in de eigen bubbel vakantie te vieren.”
“Doordat we zo snel groeiden, kwamen we op de boerderij al snel ruimte tekort. Bovendien vond de gemeente Elburg, waarmee we nog altijd goed contact hebben, wat van de nieuwe vorm van bedrijvigheid. Daarom heb ik enkele jaren geleden een stuk grond op een industrieterrein in Elburg gekocht. Hier hebben we een compleet nieuw pand neergezet, inclusief showroom en werkplaats. We hebben in totaal 2.400 m² tot onze beschikking, maar nog geen jaar na de opening merken we al dat ook dat te weinig is. Daarom huren we nog twee loodsen. Eigenlijk zijn we op zoek naar een terrein van 6.000 m². Ik zeg met nadruk ‘we’ want mijn zoon Matthijs werkt ook in het bedrijf. Matthijs is verantwoordelijk voor de werkplaats. Ik heb mijn kinderen altijd gestimuleerd om hun eigen professionele pad te kiezen. Mijn zoon deed eerst ander werk, waarbij hij vooral achter de computer zat. Hij zocht meer actie en dat vond hij hier. Hij houdt van het werk hier. Ik ben nu 55 en hij 27. Als hij het leuk blijft vinden, zou ik het prima vinden als hij het bedrijf op termijn overneemt.”
“Klanten vroegen om het BOVAG-keurmerk, als extra kwaliteitswaarborg”
“Ik durf van mezelf te zeggen dat ik wel wat boerenverstand heb. Bij ‘De Leukste Camper’ zetten we dat in voor onze klanten. We willen een goed product leveren én perfecte service bieden - precies zoals we het zelf ook graag zien. Als we een camper verkopen, moet deze in perfecte conditie zijn. Als de banden en/of de distributie bijvoorbeeld vijf jaar oud zijn, vervangen we ze simpelweg. We zijn niet zo van ‘dat gaat nog wel even goed’. Ook verschuilen we ons niet achter kleine lettertjes als het bijvoorbeeld om garantie gaat. Wij voeren geen discussie, we lossen problemen op. Natuurlijk kost dat op korte termijn geld, maar het betaalt zich terug in vertrouwen en daarmee in klanten die bij je terugkomen. Sinds een klein jaar zijn we BOVAG-lid. We merkten dat klanten daarom vroegen, ze zien het als een extra kwaliteitswaarborg. Ik kijk met vertrouwen uit naar de volgende vijftien jaar van ons bedrijf. Er is nog ruimte voor groei, maar daarbij moeten we vooral het gemoedelijke en klantvriendelijke behouden. Zolang klanten hier binnen komen en niet naar de chef werkplaats vragen, maar naar Matthijs, doen we het goed!”
Dit artikel is verschenen in BOVAGkrant 4-2025. Tekst: Norbert Hoogeslag, fotografie: Marco Slot.