De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Wijziging algemene (huur)voorwaarden particulieren: gebruik de nieuwe documenten
0%
Terug

Wijziging algemene (huur)voorwaarden particulieren: gebruik de nieuwe documenten

Laatste update 11 december 2025Leestijd: 3 min
Voorwaarden

Er is een wijziging doorgevoerd in de algemene (huur)voorwaarden van BOVAG voor particulieren. De consument heeft voortaan vijftien in plaats van veertien dagen de tijd om een factuur te betalen, nadat hij/zij een kosteloze betalingsherinnering heeft ontvangen van het BOVAG-bedrijf. Als BOVAG-lid ben je verplicht de particuliere algemene voorwaarden te gebruiken. Ook de huurvoorwaarden zijn aangepast. Zorg dus dat je de juiste documenten gebruikt.

Pas na de termijn van vijftien dagen mag je kosten in rekening brengen bij de consument voor het te laat betalen van de factuur.

Algemene voorwaarden

De aanpassing van de betalingstermijn is doorgevoerd in de algemene voorwaarden van:

  • Aanhangwagenbedrijven
  • Autobedrijven
  • Autowasbedrijven
  • Caravan- en camperbedrijven
  • Fietsbedrijven
  • Gemotoriseerde tweewielerbedrijven
  • Revisie- en restauratiebedrijven
  • Rijscholen
  • Schadeherstelbedrijven
  • Tankstations

Download de nieuwe documenten via mijn.bovag.nl/voorwaarden. In de voetnoot van de voorwaarden die zijn afgestemd met consumentenorganisaties staat de wijziging ook toegelicht voor de consument.

Ga naar de nieuwe voorwaarden

Extra aanpassing huurvoorwaarden

Bij de huurvoorwaarden voor particulieren is de wijziging over de betalingsherinnering ook doorgevoerd. Daarnaast is in een aantal gevallen artikel 14 aangepast, dat gaat over overheidsmaatregelen en informatie aan autoriteiten. In geval van bijvoorbeeld schade, boetes, beslagleggingen of het buiten gebruik stellen van een huurvoertuig kan de overheid maatregelen of sancties opleggen en/of informatie opvragen. Gewijzigd is:

  • Bij oplegging van sancties of maatregelen door de overheid zijn de kosten voor de huurder voortaan gemaximeerd.
  • Er is een nieuwe optie voor de huurder om de verhuurder om informatie over de opgelegde sanctie te vragen.
  • De huurder moet niet ‘meteen’ maar ‘zo spoedig mogelijk’ schade uit een overheidssanctie vergoeden aan de verhuurder.

De volgende huurvoorwaarden zijn aangepast:

  • Aanhangwagenbedrijven
  • Autobedrijven/verhuur- en deelautobedrijven
  • Caravan- en camperbedrijven
  • Fietsbedrijven
  • Gemotoriseerde tweewielerbedrijven

Alle nieuwe huurvoorwaarden zijn te vinden op mijn.bovag.nl/voorwaarden/verhuren. In de voetnoot van de huurvoorwaarden staat de wijziging ook toegelicht voor de consument.

Ga naar de nieuwe huurvoorwaarden

Let op: BOVAG heeft ook zakelijke voorwaarden. Je bent niet verplicht om deze te gebruiken, maar ze bieden welk betere bescherming als je zaken doet met zakelijke klanten.

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.