De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Webshop met betaalfunctie moet herroepingsknop hebben
0%
Terug

Webshop met betaalfunctie moet herroepingsknop hebben

Laatste update 17 juni 2026Leestijd: 3 min
Webshop BOVAG

Verkoop je producten of diensten online? Dan ben je verplicht om vanaf 19 juni een duidelijke herroepingsknop op je website te hebben. Hierdoor kunnen consumenten hun aankoop eenvoudig annuleren binnen veertien dagen, zonder ingewikkelde drempels. Voldoe je hier niet aan, dan kan de bedenktijd worden verlengd tot een jaar. Ook kan de Autoriteit Consument & Markt (ACM) boetes opleggen.

Het herroepingsrecht is niet nieuw; de verplichte knop op de websites is dat wel. Consumenten hebben bij de meeste online aankopen nu al recht op een bedenktijd van veertien dagen (herroepingsrecht). Binnen die periode mogen zij zonder opgave van reden afzien van hun aankoop. Sinds 2014 is hiervoor een door webshops aan te bieden modelformulier voor herroeping ontwikkeld, maar consumenten zijn niet verplicht om dit modelformulier te gebruiken. Tot nu toe verloopt de herroeping vaak via een modelformulier, e-mail of contact met de klantenservice. Met de nieuwe herroepingsknop moet dit proces eenvoudiger worden. De knop vervangt het modelformulier voor herroeping niet; consumenten krijgen er een extra, laagdrempelige mogelijkheid bij.

Eisen herroepingsknop

Webshops moeten consumenten bij de aankoop informeren over het bestaan van het herroepingsrecht en de manieren waarop zij hiervan gebruik kunnen maken, inclusief de herroepingsknop. De knop moet makkelijk te vinden en duidelijk zichtbaar zijn. De knop moet op alle verkoopkanalen staan waar je producten verkoopt, zoals je website en app. Er zijn verschillende eisen waaraan de herroepings- of ontbindingsknop moet voldoen:

  • Duidelijke naam: de tekst op de knop moet duidelijk aangeven wat deze doet, zoals ‘koop ongedaan maken’ of ‘hier de overeenkomst ontbinden.
  • Zichtbaar en toegankelijk: de knop moet eenvoudig te vinden zijn op de website en app en leiden naar een online bevestigingspagina waar klanten hun gegevens kunnen invullen.
  • Eenvoudige invoer van gegevens: de klant hoeft alleen gegevens in te vullen die noodzakelijk zijn om de aankoop in het systeem terug te vinden. Je mag de klant vragen in te loggen, maar een account aanmaken mag niet verplicht zijn. De klant hoeft gegevens die al bekend zijn uit de bestelling niet opnieuw in te vullen.
  • Ontvangstbevestiging: op de bevestigingspagina staat een duidelijke en begrijpelijke functie om de koop ongedaan te maken. De klant ontvangt direct na de ontbinding een bevestigingsmail met datum, tijdstip en de aankoop die is ontbonden. Na deze bevestiging start de periode waarin ze de bestelling kunnen terugsturen.

Let op: het gaat alleen om producten en diensten die online zijn gekocht en betaald. Aankopen die in een fysieke winkel zijn gekocht, vallen niet onder deze regelgeving. Ook geldt deze regelgeving niet voor zakelijke klanten.

Kijk voor meer informatie over de nieuwe regels op de website van de ACM. Hier lees je meer over de eisen waaraan de herroepingsknop moet voldoen.

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.