De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Voortzetting RVU-regeling per 2 januari 2026 cao Carrosseriebedrijf
0%
Terug

Voortzetting RVU-regeling per 2 januari 2026 cao Carrosseriebedrijf

Laatste update 18 december 2025Leestijd: 3 min
pensioen

Medewerkers die willen deelnemen aan de Regeling Vervroegd Uittreden Metaal en Techniek (RVU Metaal en Techniek) kunnen zich vanaf 2 januari 2026 weer aanmelden voor de regeling. De RVU-regeling is er voor medewerkers die werkzaam zijn bij bedrijven die vallen onder de cao Metaal en Techniek Carrosseriebedrijven. Deze cao geldt voor de leden van BOVAG Schadeherstelbedrijven, Ruitschadeherstelbedrijven en Poetsbedrijven.

Let op! Dit geldt dus niet voor medewerkers van bedrijven die vallen onder de cao voor het Motorvoertuigen- en Tweewielerbedrijf.

De RVU-regeling is een regeling die oudere medewerkers de mogelijkheid biedt maximaal drie jaar voor hun geldende AOW-gerechtigde leeftijd te kunnen stoppen met werken. De medewerker krijgt dan maximaal drie jaar lang, tot aan de aanvangsdatum van de AOW, een maandelijkse RVU-uitkering. Meer informatie over de RVU-regeling vind je hier of op deze pagina.

Aanmelden weer mogelijk

Het loket waar medewerkers zich kunnen aanmelden is vanaf 2 januari 2026 weer geopend. Cao-partijen hebben namelijk de afspraak uit het vorige cao-akkoord voortgezet. De RVU-regeling duurt tot en met 31 december 2026. De hiervoor benodigde fiscale ruimte is namelijk definitief geworden door aanname van het Belastingplan 2026 in de Eerste Kamer.

Voor 2026 is deelname mogelijk met een bruto maandsalaris tot en met € 4.566 (exclusief toeslagen bij een voltijd dienstverband). De uitkering in 2026 bedraagt € 2.357 bruto per maand (of naar rato een deel ervan bij parttime werk).

Deelname aan de RVU-regeling is mogelijk vanaf drie jaar voor de AOW-leeftijd. Voor meer informatie zie www.rvumetaalentechniek.nl.

Hoe de regeling er na 2026 uit zal zien, is onderwerp van de lopende cao-onderhandelingen. Daarin moet onder andere een “zwaar werk” regeling gedefinieerd worden, naast overige voorwaarden die gaan gelden om deel te kunnen nemen aan de regeling.

Let op! Aanmelden voor deelname aan de RVU-regeling Metaal en Techniek is niet mogelijk voor medewerkers van bedrijven die vallen onder de cao voor het Motorvoertuigen- en Tweewielerbedrijf. Voor medewerkers onder deze cao werken de cao-partijen aan een nieuwe RVU-regeling. Het is nog onbekend welke doelgroep hieronder zal vallen. Ook is nog niet bekend vanaf welke datum deze nieuwe regeling open gaat. Zodra daar meer informatie over bekend is, laat BOVAG dat direct weten via de bekende kanalen.

Nieuwe pensioenregeling

Door de overgang naar de nieuwe pensioenregeling bij PMT is het in het voorjaar helaas niet mogelijk om tegelijk met de RVU-uitkering pensioen bij PMT aan te vragen. Naar verwachting kan dit vanaf 1 april 2026 weer.

In diezelfde periode is het niet mogelijk om voorbeeld berekeningen te laten maken om de – mogelijke – financiële gevolgen van deelname aan de RVU-regeling door te rekenen.

Meer informatie en vragen

Meer informatie over de RVU-regeling vind je op de RVU Metaal en Techniek-pagina.

Heb je andere vragen? Neem dan contact op met BOVAG Ledenadvies via (030) 659 53 00 of via ledenadvies@bovag.nl.

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.