De pagina wordt geladen...
In de eerste zeven maanden van 2022 werden 179.689 personenauto’s geëxporteerd en dat betekent een kleine daling van anderhalf procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Afgelopen maand daalde de export met bijna 13 procent tot 22.899 stuks.
Het aantal geëxporteerde diesels daalde met ruim 11.000 tot een aandeel van iets minder dan 40 procent in de totale export van personenauto’s. Een jaar geleden was dat ruim 45 procent. De export van benzineauto’s steeg juist met meer dan 10.000 stuks en het marktaandeel bedroeg in de eerste zeven maanden van dit jaar bijna 54 procent, tegen ruim 47 procent vorig jaar in dezelfde periode. Voorts betrof 3,3 procent een hybride, oftewel een procentpunt minder dan een jaar geleden. De export van gebruikte EV’s steeg met 1.000 stuks tot een aandeel van bijna 1,5 procent, vrijwel net zoveel als het aandeel van LPG-auto’s in de totale export.
Van alle EV-export was bijna 36 procent een Tesla (930 stuks), 11 procent betrof een Nissan en 9 procent een KIA. In de dieselexport had Volkswagen met ruim 15,5 procent in de afgelopen zeven maanden het grootse aandeel, gevolgd door Renault en Volvo met beide iets meer dan 10 procent. Er werd tevens één Hummer op diesel geëxporteerd. Qua benzineauto’s die ons land verlieten is Opel het enige merk dat een aandeel van boven de 10 procent heeft. Volkswagen is goed voor 8,3 procent van de benzine-export en Toyota voor iets minder dan 8 procent. Twee benzine-Lada’s werden dit jaar naar het buitenland verscheept.
De export van bestelwagens is eveneens redelijk stabiel in vergelijking met een jaar geleden. Tot en met juli werden 26.358 lichte bedrijfswagens geëxporteerd, circa 1.400 stuks of 5 procent minder dan in de eerste zeven maanden van 2021. Bijna 97 procent betrof een diesel en daarnaast werden er dit jaar 113 elektrische bestelauto’s uitgevoerd. Ruim 1 op de 5 geëxporteerde bestelwagens dit jaar was een Volkswagen (21,3 procent), gevolgd door Mercedes (16,3 procent) en Ford (12,1 procent).