De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Laatste stap modernisering RDW-erkenningen: internetconsultatie geopend
0%
Terug

Laatste stap modernisering RDW-erkenningen: internetconsultatie geopend

Laatste update 27 juni 2025Leestijd: 2 min
Consultatie

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moderniseert per 1 januari 2026 het erkenningenstelsel van de RDW. Momenteel wordt er gewerkt aan de laatste stappen van het traject MERK (Modernisering Erkenningen). Door de invoering van MERK worden erkenningen flexibeler en kunnen ze sneller worden aangepast aan ontwikkelingen in de markt. BOVAG is betrokken geweest bij de totstandkoming van het nieuwe stelsel en zal namens de leden reageren op de internetconsultatie. Ook kunnen BOVAG-leden zelf reageren.

Momenteel staat de internetconsultatie ‘Regeling erkenningen wegverkeer’ open. Deze regeling vormt de laatste stap in het traject van de modernisering van het erkenningenstelsel van de RDW. In de wet MERK en het Besluit erkenningen wegverkeer is eerder de basis gelegd voor de nieuwe opzet van de erkenningen. Hierin zijn zaken zoals de basiserkenning geregeld en het aanwijzen van de verschillende erkenningen. In de regeling die nu voorligt in de internetconsultatie, worden de eisen en voorwaarden van de verschillende erkenningen - van bedrijfsvoorraad tot apk - vastgelegd. De meeste eisen zijn herkenbaar uit het huidige stelsel, maar op enkele punten zijn er wijzigingen doorgevoerd. Bijvoorbeeld:

  • Meer bedrijven mogen het handelaarskenteken gebruiken.
  • Erkende bedrijven mogen in het kader van privacybescherming bij tenaamstelling het burgerservicenummer niet langer gebruiken.
  • Het in eigen beheer slopen van bromfietsen is niet langer toegestaan.

Reageren

De internetconsultatie staat open tot en met donderdag 7 augustus 2025. Je vindt de consultatie en de bijbehorende documenten op deze website.

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.