De pagina wordt geladen...

Bovag logo
Krijg jij al geld terug voor jouw energie? Regel het nu via BOVAGenergie.nl
0%
Terug

Krijg jij al geld terug voor jouw energie? Regel het nu via BOVAGenergie.nl

Laatste update 13 juli 2026Leestijd: 2 min
Laadpaal met Euroteken

Met de ERE-regeling kunnen eigenaren van laadpalen een vergoeding ontvangen voor elke geladen kilowattuur (kWh). Dit kun je regelen via meerdere aanbieders en onder andere ook via BOVAGenergie.nl.

Direct naar bovagenergie.nl

Over ERE

Laadpaalhouders kunnen met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2026 deelnemen aan de ERE-regeling en zo profiteren van extra inkomsten uit hun laadpunt. Jouw laadpaal moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Controleer of jouw laadpaal in aanmerking komt en laat berekenen hoeveel jij kunt terugverdienen. BOVAG Energie werkt hiervoor samen met partner Alva. Er zijn meerdere aanbieders, maar wel zo makkelijk om het via jouw eigen vereniging te regelen.

Voorwaarden voor ERE

Om in aanmerking te komen voor de ERE-regeling gelden de volgende eisen:

  • Je bent een organisatie of particulier die verantwoordelijk is voor het elektriciteitsgebruik van een laadpunt. De eigenaar van de EAN-code en de contractant van het energiecontract moeten dezelfde partij zijn.
  • De laadpaal moet voorzien zijn van een ingebouwde, gecertificeerde MID-meter. Deze energiemeter registreert het exacte verbruik. Controleer bij de fabrikant van je laadpaal of deze MID-gecertificeerd is.
  • Als je kunt aantonen dat de energie voor de laadpalen met zonnestroom is opgewekt en je een dubbele vergoeding wilt ontvangen, moeten de zonnepanelen voorzien zijn van een Bruto Productie Meter (BPM), zodat de data beschikbaar is voor registratie.

Wil je weten hoe ERE exact werkt en waarom je ermee zou kunnen verdienen? Lees dan dit eerder verschenen artikel op mijn.bovag.nl over: wat zijn ERE’s en hoe werkt het hele systeem?

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.