De pagina wordt geladen...

Bovag logo
BOVAG-rijscholen geven chauffeurs Voedselbank aanvullende veiligheidstraining voor EV-bestelbus
0%
Terug

BOVAG-rijscholen geven chauffeurs Voedselbank aanvullende veiligheidstraining voor EV-bestelbus

Laatste update 07 oktober 2025Leestijd: 2 min
Voedselbank

De vrijwillige chauffeurs van de Voedselbank krijgen in oktober een aanvullende training van BOVAG-rijscholen om veilig te rijden met een zwaardere elektrische bestelbus. De Weerd in Zwolle beet op zaterdag 4 oktober het spits af. Later deze maand verzorgen ook Bruinsma Verkeersopleidingen in Utrecht en Leeuw Opleidingen in Eindhoven een veiligheidstraining.

Voedselbanken Nederland nam deze zomer contact op met BOVAG met de vraag of het zinvol zou zijn om hun chauffeurs een verkeersveiligheidstraining te geven. Hoewel de vrijwilligers al ervaring hebben met het rijden in elektrische bestelbussen, koos de organisatie er bewust voor om hen extra te laten trainen. Voedselbanken Nederland voelt zich sterk verantwoordelijk voor de verkeersveiligheid en het welzijn van haar chauffeurs. Het gaat tenslotte om vrijwilligers die zich inzetten om voedsel te brengen naar gezinnen die onder de armoedegrens leven.

De aanvullende training biedt de chauffeurs waardevolle handvatten. Ze leren hun rijgedrag verder te verfijnen en vergroten hun bewustzijn van de specifieke eigenschappen van een EV-bestelbus.

Ook een verkeersveiligheidstraining aanbieden?

BOVAG heeft een training ontwikkeld die BOVAG-rijscholen kunnen aanbieden aan bestuurders met een B-rijbewijs die in een zware elektrische bestelwagen (3.501 tot 4.250 kg) willen rijden. Deze training bestaat uit een theorie- en praktijkdeel en biedt rijscholen de kans om extra klanten aan te trekken. Kijk voor meer informatie op deze pagina. Daar kun je ook een handige toolkit downloaden.

Bezig met laden...

Door gebruik te maken van onze website geef je toestemming voor het plaatsen van tracking cookies.