De pagina wordt geladen...

Ook gewone huishoudens kunnen vanaf 1 juli 2026 op een wachtlijst komen als ze een zwaardere stroomaansluiting willen, bijvoorbeeld een 3-fasen-aansluiting in verband met de aanleg van een eigen laadpaal. Adviseer klanten die een eigen laadpaal overwegen om vóór 1 juli de aanvraag voor verzwaring te doen.
Tot die datum geldt dat alleen grootverbruikers bij een aanvraag voor een nieuwe of zwaardere stroomnetaansluiting op een wachtlijst worden gezet in geval van een vol stroomnet. Maar vanaf 1 juli mogen netbeheerders ook gewone huishoudens op een wachtlijst zetten in geval van zogenoemde netcongestie. Nieuwe woningen, gezondheidszorg en scholen krijgen bijvoorbeeld voorrang.
Adviseer klanten die een elektrische auto hebben, of overwegen er een aan te schaffen, zo snel mogelijk – en uiterlijk vóór 1 juli – een 3-fasen-aansluiting aan te vragen, als die nog ontbreekt. Anders missen ze wellicht de boot en moeten ze mogelijk lange tijd wachten op zo’n aansluiting.
Een laadpaal werkt overigens ook met een 1-fase-aansluiting, maar het laden gaat dan veel minder snel. 1-fase heeft een laadvermogen van maximaal 3,6 tot 7,4 kW. 3-fasen (krachtstroom) heeft een laadvermogen van 11kW.
Heb je als bedrijf zelf ook plannen waarvoor een grotere stroomaansluiting nodig is? En ben je kleinverbruiker (tot 3 x 80 Ampère)? Dan geldt deze datum van 1 juli ook voor jou. Doe dan ook voor deze datum een aanvraag voor verzwaring bij je netbeheerder.
Onlangs organiseerde BOVAG een webinar over netcongestie, terug te kijken via de knop hieronder.